Pełna informacja o Katapleksja

Katapleksja jest dziwny stan neurologiczny, czasami mylony z padaczką. Katapleksja, nagła utrata dobrowolnej kontroli mięśni. Katapleksja jest czasem mylony z padaczką, gdzie seria błysków ventolin lub inne bodźce powodują pozornie podobnych napadów. Katapleksja może również występować jako efekt uboczny odstawieniu SSRI zespołem. Katapleksja może być częściowe lub całkowite, wpływając na szereg grup mięśni, od tych kontroli rysy twarzy do (rzadziej) tych kontroli całego ciała. Katapleksja może być najpoważniejszy, gdy pacjent jest zmęczony, a nie w pełni czujność i może prowadzić do znacznego niepokoju.

Ataki trwać kilka minut i może zakończyć się wznowienie normalnego zachowania lub cierpiącego może popaść w sen czasami przedłużony. Zaburzenie snu uważa się wystąpić u 1 na 1000. Katapleksja jest zwykle wywołany przez emocje, takie jak śmiech, zaskoczenie, strach czy gniew, i jest bardziej powszechne w chwilach stresu. Gdy katapleksji zdarza się często, czy ataków katapleksji dokonać pacjenci wchodzą lub spadek rzeczy, to może mieć poważny wpływ na normalnych zajęć. To może być przyczyną wypadków i być kłopotliwe, gdy to się dzieje w pracy lub z przyjaciółmi. Katapleksja jest często związane z ventolin narkolepsją i może wpływać na 60% do 90% pacjentów z narkolepsją.

Katapleksja wymaga odrębnego traktowania na narkolepsję. Katapleksja traktuje farmakologicznie. Warunkiem często może być całkowicie kontrolowane imipramina lub ventolin dezypraminy, podane w stopniowo wzrastających dawek. Hydroksymaślan sodu jest jedynym lekiem, który poprawia zarówno katapleksji i senność w ciągu dnia. Objawy Cataplectic poprawia się znacznie szybciej w porównaniu do poprawy senność w ciągu dnia, który może trwać do 6 do 12 tygodni. GHB jest przyjmowany dwa razy; przed snem i 90 do 120 minut później. Dawka terapeutyczna wynosi od 6 GM i dawki maksymalnej 9 g / dobę.

5-hydroksy tryptaminy wychwytu anty leki (SSRI) ma niewielkie skutki uboczne i tricykliczne porównuje ewentualnie stosuje się u dorosłych i dzieci. Leki te znają obniżoną snu REM etapie. Mogą i zmniejszenie atonia mięśniowej być podłączony do snu REM, a więc odcina snu REM. Monoaminy oksydazę anty preparatu leczniczego jest prawdopodobnie wykorzystywane procesy ventolin katapleksji i paraliż senny i usypiający złudzenie REM śpi objaw początku. Trzy zwoje anty- przygnębiony preparatów leczniczych i SSRI (fluoxetine3) okazała się skuteczna.